Jet Steel cup, Kymenlaakson Osuuspankin osakisa.

Jet Steel Cupin toinen osakilpailu käydään juhannus sunnuntaina. Kilpailu on siirretty alkamaan klo 16.00. Kilpailureitti  perinteinen Kymijokisoutureitti, matka noin 13 km. Yhteislähtö, kierretään Veikon vesilaitoksen saari ja alastullessa vesistökeskuksen kohdalla oleva saari. Reitillä on yksi poiju noin 5,5 kilometrin kohdalla käännyttäessä vesilaitoksen suoralle. Menomatkalla poiju tulee kiertää Jokisillantien puoleista joen uomaa käyttäen. Takaisin tullessa sisäkaarteen puolelta.

Kilpailuun on tervetulleita myös seuran ulkopuoliset venekunnat kohtuullista 5/venekunta maksua vastaan. Kilpailuun ei saa ilmoittautua etukäteen, ainoastaan paikan päällä.

Seuran jäsenet, jotka tarvitsevat seuran pienveneitä kisaan, tehkää varaus ajoissa vajan seinällä olevaan varauslistaan.