SM-soudut Leppävirralla 30-31.8.2014 1
 
  LÄHTÖLISTA  SPRINTTI   LA  30.8.2014  
 
 MYYL   1    Miehet yksinsoutu yleinen  
  1 11:01:00 Liekola Hannu Kouvolan Soutajat
  2 11:02:00 Mäkelä Pekka Takon Soutajat
3 11:03:00 Nyyssönen Mikko KuHin Soutajat
4 11:04:00 Järvelä Aki Iso-Mustajärven Urheilijat
5 11:05:00 Karppinen Tero Kouvolan Soutajat
6 11:06:00 Sistonen Mika Kouvolan Soutajat
7 11:07:00 Mikkelä Ari Kouvolan Soutajat
8 11:08:00 Ekroos Patrik Kouvolan Soutajat
9 11:09:00 Hölsä Mikko Kaukaan Lylyn Soutajat
10 11:10:00 Närhi Joni Kouvolan Soutajat
11 11:11:00 Lehto Riku Evijärven Urheilijat
12 11:12:00 Luts Arvo Nesteen Soutajat
13 11:13:00 Kuhno Jari Virtain Urheilijat
14 11:14:00 Karjaluoto Heikki Oulun Kilpa-Veljet
15 11:15:00 Tähtinen Antti Evijärven Urheilijat
16 11:16:00 Kivimäki Perttu Takon Soutajat
 
MY40   2   Miehet yksinsoutu 40 vuotta  
  17 11:21:00 Häyrinen Eero Mikkelin Soutajat
18 11:22:00 Rellman Seppo Keravan Urheilijat
19 11:23:00 Korhonen Vesa Keravan Urheilijat
20 11:24:00 Miettinen Harri Jousenon Kullervo
21 11:25:00 Ylönen Mikko Keravan Urheilijat
22 11:26:00 Häkkinen Jussi Keravan Urheilijat
23 11:27:00 Karppinen Tero Kouvolan Soutajat
24 11:28:00 Liekola Hannu Kouvolan Soutajat
25 11:29:00 Haverinen Jari Keravan Urheilijat
26 11:30:00 Kujala Veli-Pekka Evijärven Urheilijat
27 11:31:00 Söderlund Jani Nesteen Soutajat
28 11:32:00 Valkama Juha-Matti Keravan Urheilijat
29 11:33:00 Salonen Paavo Takon Soutajat
30 11:34:00 Lehto Riku Evijärven Urheilijat
31 11:35:00 Keskinen Heikki Takon soutajat
 
MY50   3   Miehet yksinsoutu 50 vuotta  
  32 11:40:00 Muhonen Arto Sulkavan Urheilijat -41
33 11:41:00 Konttinen Tuomo Virranviemät Leppävirta
34 11:42:00 Karttunen Juha Keravan Urheilijat
35 11:43:00 Närhi Jorma Kouvolan Soutajat
36 11:44:00 Kitunen Ari Kouvolan Soutajat
37 11:45:00 Julkunen Seppo Leppävirran Urheilijat
38 11:46:00 Sorsa Jari Kouvolan Soutajat
39 11:47:00 Paalanen Juha Savonlinnan Soutu
40 11:48:00 Vasenkari Tapio Kaarinan Urheilijat
41 11:49:00 Mörö Kimmo Takon soutajat
42 11:50:00 Varrio Jukka Keravan Urheilijat
43 11:51:00 Hellsten Harry Kaukkaan Lyly
44 11:52:00 Niemenmaa Reijo Kouvolan Soutajat
45 11:53:00 Kankkunen Ari Sulkavan Urheilijat -41
46 11:54:00 Konttinen Jukka Koston Soutajat
47 11:55:00 Närhi Jukka Kouvolan Soutajat
 
MY60   4   Miehet yksinsoutu 60 v 2
  48 12:00:00 Tuomainen Pertti Leppävirran Urhjeilijat
49 12:01:00 Gruzdaitis Lasse Kouvolan Soutajat
50 12:02:00 Lehtinen Kai Keravan Urheilijat
51 12:03:00 Anttila Seppo Hollolan Urheilijat
52 12:04:00 Hoberg Hannu Mikkelin Soutajat
53 12:05:00 Parkkinen Ossi Sulkavan Urheilijat -41
54 12:06:00 Svenskberg Lars Lohjan Seudun Soutajat
55 12:07:00 Nisula Leino Virtain Urheilijat
56 12:08:00 Rantanen Aarne Virtain Urheilijat
57 12:09:00 Nyyssönen Veikko Kouvolan Soutajat
 
MY70   5   Miehet yksinsoutu 70 v  
  58 12:10:00 Timperi Jaakko Kouvolan Soutajat
59 12:11:00 Kilpeläinen Raimo Leppävirran Urheilijat
60 12:12:00 Niskanen Lauri Kannonkosken Kiho
61 12:13:00 Joutsenniemi Juhani Keravan Urheilijat
62 12:14:00 Saari Leo Kaarinan Urheilijat
63 12:15:00 Löfström Martin Keravan Urheilijat
64 12:16:00 Saarinen Hannu Hämeenlinnan latu
 
NYYL   6   Naiset yksinsoutu yleinen  
  65 12:21:00 Myllylä Tiina Kouvolan Soutajat
  66 12:22:00 Pakkala Suvi Kouvolan Soutajat
67 12:23:00 Kangas Eija Vihtavuoren Pamaus
68 12:24:00 Vehkala Paula Takon Soutajat
69 12:25:00 Yrjölä Ulla Muuramen Urheilijat
70 12:26:00 Von Bagh Venla Kouvolan Soutajat
71 12:27:00 Vakkari Heini Kouvolan Soutajat
72 12:28:00 Ekroos Kirsi Kouvolan Soutajat
73 12:29:00 Perkka Leila Kouvolan Soutajat
74 12:30:00 Kitunen Elisa Kouvolan Soutajat
75 12:31:00 Von Bagh Riitta Kouvolan Soutajat
76 12:32:00 Räihä Heidi Nesteen Soutajat
77 12:33:00 Takala Anu Kouvolan Soutajat
78 12:34:00 Karjaluoto Suvi Oulun Kilpa-Veljet
79 12:35:00 Konttinen Riikka Mikkelin Soutajat
 
NY40   7   Naiset yksinsoutu 40 v  
  80 12:40:00 Kurimo Sari Takon Soutajat
81 12:41:00 Raivio Tanja Sulkavan Urheilijat -41
82 12:42:00 Soini Leena Keravan Urheilijat
83 12:43:00 Kilpeläinen Tuija Muuramen Urheilijat
84 12:44:00 Piirto-Rinta Mari Takon Soutajat
85 12:45:00 Hotakainen Minna Joutsenon Kullervo
86 12:46:00 Myllylä Tiina Kouvolan Soutajat
 
NY50   8   Naiset yksintoutu 50 v  
  87 12:47:00 Rämä-Niila Laila Kouvolan Soutajat
88 12:48:00 Mainiemi Leila Sulkavan Urheilijat -41
89 12:49:00 Pietiläinen Jaana Nesteen Soutajat
90 12:50:00 Lamberg Marketta Takon Soutajat
91 12:51:00 Hiljanen Kirsi Muuramen Urheilijat
92 12:52:00 Von Bagh Riitta Kouvolan Soutajat
93 12:53:00 Hyttinen Anita Leppävirran Urheilijat
94 12:54:00 Perkka Leila Kouvolan Soutajat
 
NY70   10   Naiset yksinsoutu 70 v  
  95 12:55:00 Kilpeläinen Terttu Leppävirran Urheilijat
 
MVYL   11   Miehet vuorosoutu yleinen  
  96 13:00:00 Peippo Janne/Hinkkanen Juha Parikkalan Urhelijat
97 13:01:00 Turtiainen Pauli/Ponnikas Jouni Oulun Kilpa-Veljet
 
MV40   12   Miehet vuorosoutu 40 v 3
  98 13:20:00 Laukka Jaakko/Tiainen Juho Sulkavan Urheilijat -41
99 13:21:00 Hevonoja Jani/Vainio Vesa Viialan Viri
100 13:22:00 Rusko Sami/SojakkaMarkku Muuramen Urheilijat
101 13:23:00 Tilaeus Arto/Tolvanan Jari Sulkavan Urheilijat -41
102 13:24:00 Peippo Janne/Hinkkanen Juha Parikkalan Urheilijat
103 13:25:00 Turtiainen Pauli/Ponnikas Jouni Oulun Kilpa-Veljet
 
MV50   13   Miehet vuorosoutu 50 v  
  104 13:30:00 Auvinen Juhani/Mikkonen Timo Sulkavan Urheilijat -41
 
MV60   14  Miehet vuorosoutu 60 v  
  105 13:35:00 Nisula Leino/Väisänen Aimo Virtain Urheilijat
106 13:36:00 Pasanen Hannu/Ruuskanen Paavo Sulkavan Urheillijat -41
107 13:37:00 Holtinkoski Risto/Salonen Keijo Oulun Kilpa-Veljet
108 13:38:00 Kokkonen Reijo/Kokkonen Esa Savonlinnan Soutu
 
MV70   15   Miehet vuorosoutu 70 v  
  109 13:43:00 Ruuska Toivo/Tuomikoski Tauno Lohjan Seudun Soutajat
 
NVYL   17   Naiset vuorosoutu yleinen  
  110 13:48:00 Valtonen Jaana/Savolainen Sanna Virranviemät Leppävirta
111 13:49:00 Kilpeläinen Johanna/Kilpeläinen Elina Kouvolan Soutajat
112 13:50:00 Lamberg Marketta/Lumiaho Marita Takon Soutajat
 
NV50   19   Naiset vuorosoutu 50 v  
  113 13:55:00 Hyttinen Anita/Härkönen Leena Leppävirran Urheilijat
 
MPYL   23   Miesten parisoutu yleinen  
  114 14:00:00 Ylönen Mikko/Häkkinen Jussi Keravan Urheilijat
115 14:01:00 Karppinen Tero/Sorsa Jari Kouvolan Soutajat
116 14:02:00 Pyykkö Toni/Naskali Jussi Takon Soutajat
117 14:03:00 Söderlund Jani/Kiviniemi Jyrki Nesteen Soutajat
118 14:04:00 Kilpeläinen Esa/Närhi Joni Kouvolan Soutajat
119 14:05:00 Mikkelä Ari/Kitunen Ari Kouvolan Soutajat
120 14:06:00 Nummela Tomi/Vanamo Niko Keravan Urheilijat
121 14:07:00 Sironen Aimo/Järvinen Jyrki Evijärven Urheilijat
122 14:08:00 Kivimäki Perttu/Mäkelä Pekka Takon Soutajat
123 14:09:00 Kuhno Jari/Vaali  Jouko Virtain Urheilijat
 
MP40   24   Miesten parisoutu 40 v  
  124 14:15:00 Kakkonen Jouni/Parkkinen Reijo Mikkelin Soutajat
125 14:16:00 Salonen Paavo/Mörö Kimmo Takon Soutajat
126 14:17:00 Mehtonen Ari/Herranen Pasi Savonlinnan Soutu
127 14:18:00 Kaikkonen Jukka/Niskanen Pasi Kivennavan Soutajat
128 14:19:00 Keskinen Heikki/Oksa Jussi Takon Soutajat
129 14:20:00 Rellman Seppo/Haverinen Jari Keravan Urheilijat
 
MP50   25   Miesten parisoutu 50 v  
  130 14:25:00 Laukkanen Seppo/Pöyhönen Antti Kivennavan Soutajat
131 14:26:00 Hautala Mauri/Ala-Lahti Harri Evijärven Urheilijat
132 14:26:00 Närhi Jorma/Niemenmaa Reijo Kouvolan Soutajat
133 14:27:00 Paalanen Juha/Kokkonen Esa Savonlinnan Soutu
134 14:28:00 Mäennenä Pentti/Ovaska Pertti Takon Soutajat
135 14:29:00 Kankkunen Ari/Muhonen Arto Sulkavan Urheilijat -41
136 14:30:00 Mörö Kimmo/Nytorp Seppo Takon Soutajat
137 14:31:00 Jokela Pentti/Jokinen Jari Takon Soutajat
138 14:32:00 Kolehmainen Markku/Hyvönen Ismo Mikkelin Soutajat
139 14:33:00 Soini Pentti/Varrio Jukka Keravan Urheilijat
140 14:34:00 Vaali Tero/Vaali Jouko Virtain Urheilijat
141 14:35:00 Närhi Jukka/Sorsa Jari Kouvolan Soutajat
 
MP60   26   Miesten parisoutu 60 v 4
  142 14:40:00 Gruzdaitis Lasse/Nyyssönen Veikko Kouvolan Soutajat
143 14:41:00 Nisula Leino/Rantanen  Aarne Virtain Urheilijat
144 14:42:00 Etelämäki Matti/Hyyppä Esko Lappajärven Veikot
145 14:43:00 Pöllänen Erkki/Kosonen Keijo Parikkalan Urheilijat
146 14:44:00 Siitonen Erkki/Laakkonen Seppo Virtain Urheilijat
147 14:45:00 Lehtinen Kai/Salo Martti Keravan Urheilijat
148 14:46:00 Vesterinen Kyösti/Putkinen Seppo Koston Soutajat
 
NPYL   28   Naisten parisoutu yleinen  
  149 14:51:00 Kitunen Elisa/Iida Niemi Kouvolan Soutajat
150 14:52:00 Hautasaari Anu/Hänninen Kaija Evijärven Urheilijat
151 14:53:00 Kurimo Sari/Vehkala Paula Takon Soutajat
152 14:54:00 Von Bagh Riitta/Von Bagh Venla Kouvolan Soutajat
153 14:55:00 Lumiaho Marita/Rinta-Piirto Mari Takon Soutajat
154 14:56:00 Vakkari Heini/Pakkala Suvi Kouvolan Soutajat
155 14:57:00 Lamberg Marketta/Lamberg Sanni Takon Soutajat
156 14:58:00 Ruohonen Heidi/Hopponen Tarja Keravan Urheilijat
157 14:59:00 Ekroos Kirsi/Takala Anu Kouvolan Soutajat
 
NP40   29   Naisten parisoutu 40 v  
  158 15:04:00 Kolehmainen Vuokko/Väisänen Tarja Mikkelin Soutajat
 
NP50   30   Naisten parisoutu 50 v  
  159 15:09:00 Perkka Leila/Niilo-Rämä Laila Kouvolan Soutajat
160 15:10:00 Mörö Johanna/Hietaranta Jaana Takon Soutajat
161 15:11:00 Konttinen Kirsi/Hakala Anita Koston Soutajat
 
MY23   33   Miesten yksinsoutu alle 23 v  
  162 15:25:00 Sipola Ville Keravan Urheilijat
163 15:26:00 Mikkonen Tomi Sulkavan Urheilijat
164 15:27:00 Antuk Johannes Keravan Urheilijat
165 15:28:00 Vaali Jesse Virtain Urheilijat
166 15:29:00 Rosenblad Kristian Keravan Urheilijat
167 15:30:00 Haapaniemi Antti Kouvolan Soutajat
168 15:31:00 Fagerholm Wille Keravan Urheilijat
169 15:32:00 Storman Miko Keravan Urheilijat
170 15:33:00 Korhonen Vili Keravan Urheilijat
171 15:34:00 Karttunen Mikko Keravan Urheilijat
 
NY23   34   Naisten yksinsoutu alle 23 v  
  172 15:40:00 Uusitalo Henna Keravan Urheilijat
173 15:41:00 Lamberg Sanni Takon Soutajat
174 15:42:00 Kitunen Sara Kouvolan Soutajat
175 15:43:00 Vallo Tuuli Keravan Urheilijat
176 15:44:00 Pakkala Suvi Kouvolan Soutajat
177 15:45:00 Ruohonen Heidi Keravan Urheilijat
178 15:46:00 Kitunen Elisa Kouvolan Soutajat
179 15:47:00 Potkonen Anniina Takon Soutajat
180 15:48:00 Koskela Ada Keravan Urheilijat
181 15:49:00 Niemi Iida Kouvolan Soutajat
182 15:50:00 Lindström Julia Keravan Urheilijat
   
MP23   37   Miesten parisoutu alle 23 v  
  183 15:55:00 Kääriäinen Heikki/Seppälä Oula Mikkelin Soutajat
 
NP23   38   Naisten parisoutu alle 23 vuotta  
  184 16:00:00 Pakkala Suvi/Kitunen Elisa Kouvolan Soutajat
185 16:01:00 Kitunen Sara/Niemi Iida Kouvolan Soutajat
 
SVYL   39   Sekaparit vuorosoutu yleinen 5
  186 16:06:00 Yrjölä  Ulla/Järvinen Jukka Muuramen Urheilijat
187 16:07:00 Karjaluoto Suvi/Karjaluoto Heikki Oulun Kilpa-Veljet
188 16:08:00 Konttinen Riikka/Torniainen Kimmo Mikkelin Soutajat
 
SV40   40   Sekaparit vuorosoutu 40 v  
  189 16:13:00 Kilpeläinen Tuija/Rusko Sami Muuramen Urheilijat
190 16:14:00 Lumiaho Marita/Salonen Paavo Takon Soutajat
191 16:15:00 Saastamoinen Tuija/Saastamoinen Harri Hämeenlinnan latu
 
SV50   41   Sekaparit vuorosoutu 50 v  
  192 16:20:00 Hyttinen Anita/Julkunen Seppo Leppävirran Urheilijat
193 16:21:00 Kilpeläinen Esa/Kilpeläinen Johanna Kouvolan Soutajat
194 16:22:00 Hiljanen Kirsi/Sojakka Markku Muuramen Urheilijat
 
SV70   43   Sekaparit vuorosoutu 70 vuotta  
  195 16:27:00 Kilpeläinen Terttu/Kilpeläinen Raimo Leppävirran Urheilijat
 
SPYL   44   Sekaparit parisoutu yleinen  
  196 16:32:00 Hautasaari Anu/Järvinen Jyrki Evijärven Urheilijat
  197 16:33:00 Potkonen Anniina/Pyykkö Toni Takon Soutajat
198 16:34:00 Leppä Krista/Närhi Jorma Kouvolan Soutajat
199 16:35:00 Vehkala Paula/Naskali  Jussi Takon Soutajat
200 16:36:00 Myllylä Tiina/Liekola Hannu Kouvolan Soutajat
201 16:37:00 Kurimo Sari/Oksa Jussi Takon Soutajat
202 16:38:00 Lamberg Sanni/Mäkelä Pekka Takon Soutajat
203 16:39:00 Lamberg Marketta/Kivimäki Perttu Takon Soutajat
204 16:40:00 Takala Anu/Sistonen Mika Kouvolan Soutajat
205 16:41:00 Ekroos Kirsi/Niemenmaa Reijo Kouvolan Soutajat
206 16:42:00 Valle Katri/Valle Tenho Sulkavan Urheilijat -41
207 16:43:00 Lumiaho Marita/Salonen Paavo Takon Soutajat
 
SP40   45   Sekaparit parisoutu 40 vuotta  
  208 16:50:00 Hietaranta Jaana/Nytorp Seppo Takon Soutajat
  209 16:51:00 Pietiläinen Jaana/Kiviniemi Jyrki Nesteen Soutajat
210 16:52:00 Soini Pentti/Soini Leena Keravan Urheilijat
211 16:53:00 Niilo-Rämä Laila/Ekroos Patrik Kouvolan Soutajat
212 16:54:00 Vallo Jari/Carla Urbano Keravan Urheilijat
213 16:55:00 Takala Anu/Sistonen Mika Kouvolan Soutajat
214 16:56:00 Rinta-Piirto Mari/Jokinen Jari Takon Soutajat
215 16:57:00 Väisänen Tarja/Kakkonen Jouni Mikkelin Soutajat
216 16:58:00 Laaksonen Marika/Kim Turkia Joutele
217 16:59:00 Hänninen Kaija/Sironen Aimo Evijärven Urheilijat
 
SP50   46   Sekaparit parisoutu 50 vuotta  
  218 17:04:00 Hautala Mervi/Ala-Lahti Harri Evijärven Urheilijat
219 17:05:00 Perkka Leila/Nyyssönen Veikko Kouvolan Soutajat
220 17:06:00 Mörö Johanna/Mörö Kimmo Takon Soutajat
221 17:07:00 Kolehmainen Vuokko/Manninen Ilkka Mikkelin Soutajat
222 17:08:00 Konttinen Riitta/Konttinen Tuomo Virranviemät Leppävirta
223 17:09:00 Kilpeläinen Johanna/Kilpeläinen Esa Kouvolan Soutajat
224 17:10:00 Hietaranta Jaana/Jokela Pentti Takon Soutajat
 
SP60   47   Sekaparit parisoutu 60 vuotta  
  225 17:15:00 Lehtinen Kai/Vikström Liisa Keravan Urheilijat
226 17:16:00 Havanka Seija/Havanka Pentti Virtain Urheilijat
 
SP70   48   Sekaparit parisoutu 70 vuotta  
  227 17:21:00 Valkama Tellervo/Joutsenniemi Juhani Keravan Urheilijat
 
SP23   50   Sekaparit parisoutu alle 23 vuotta  
  228 17:26:00 Kitunen Sara/Haapaniemi Antti Kouvolan Soutajat
 
SM-soudut Leppävirralla 30-31.8.2014 1
LÄHTÖLISTA 10 KM SU 31.8.2014
 
 MYYL   1   Miehet yksinsoutu yleinen  
  1 10:01:00 Mikkelä Ari Kouvolan Soutajat
2 10:02:00 Luts Arvo Nesteen Soutajat
3 10:03:00 Hölsä Mikko Kaukaan Lylyn Soutajat
4 10:04:00 Nyyssönen Mikko KuHin Soutajat
5 10:05:00 Tähtinen Antti Evijärven Urheilijat
6 10:06:00 Järvelä Aki Iso-Mustajärven Urheilijat
7 10:07:00 Kivimäki Perttu Takon Soutajat
8 10:08:00 Kuhno Jari Virtain Urheilijat
9 10:09:00 Lehto Riku Evijärven Urheilijat
10 10:10:00 Närhi Joni Kouvolan Soutajat
11 10:11:00 Mäkelä Pekka Takon Soutajat
12 10:12:00 Karjaluoto Heikki Oulun Kilpa-Veljet
 
MY40   2   Miehet yksinsoutu 40 v  
  13 10:17:00 Haverinen Jari Keravan Urheilijat
14 10:18:00 Karppinen Tero Kouvolan Soutajat
15 10:19:00 Keskinen Heikki Takon Soutajat
16 10:20:00 Häyrinen Eero Mikkelin Soutajat
17 10:21:00 Häkkinen Jussi Keravan Urheilijat
18 10:22:00 Miettinen Harri Joutsenon Kullervo
19 10:23:00 Liekola Hannu Kouvolan Soutajat
20 10:24:00 Valkama Juha-Matti Keravan Urheilijat
21 10:25:00 Salonen  Paavo Takon Soutajat
22 10:26:00 Kujala Veli-Pekka Evijärven Urheilijat
 
MY50   3   Miehet yksinsoutu 50 v  
  23 10:31:00 Perätalo Juha Kouvolan Soutajat
24 10:32:00 Kitunen Ari Kouvolan Soutajat
25 10:33:00 Ollikainen Eero Virranviemät Leppävirta
26 10:34:00 Karttunen Juha Keravan Urheilijat
27 10:35:00 Paalanen Juha Savonlinnan Soutu
28 10:36:00 Muhonen Arto Sulkavan Urheilijat -41
29 10:37:00 Vasenkari Tapio Kaarinen Urheilijat
30 10:38:00 Niemenmaa Reijo Kouvolan Soutajat
31 10:39:00 Hellsten Harry Kaukaan Lyly
32 10:40:00 Konttinen Jukka Koston Soutajat
33 10:41:00 Varrio Jukka Keravan Urheilijat
34 10:42:00 Kankkunen Ari Sulkavan Urheilijat -41
35 10:43:00 Närhi Jukka Kouvolan Soutajat
 
MY60   4   Miehet yksinsoutu 60 v  
  36 10:48:00 Gruzdaitis Lasse  Kouvolan Soutajat
37 10:49:00 Rantanen Aarne Virtain Urheilijat
38 10:50:00 Martikainen Timo Koston Soutajat
39 10:51:00 Hoberg Hannu Mikkelin Soutajat
40 10:52:00 Svenskberg Lars Lohjan Seudun Soutajat
41 10:53:00 Parkkinen Ossi Sulkavan Urheilijat -41
42 10:54:00 Nyyssönen Veikko Kouvolan Soutajat
43 10:55:00 Anttila Seppo Hollolan Urheilijat
 
MY70   5   Miehet yksinsoutu 70 v 2
  44 11:00:00 Niskanen Lauri Kannonkosken Kiho
45 11:01:00 Timperi Jaakko Kouvolan Soutajat
46 11:02:00 Löfström Martin Keravan Urheilijat
47 11:03:00 Joutsenniemi Juhani Keravan Urheilijat
48 11:04:00 Saarinen Hannu Hämeenlinnan Latu
49 11:05:00 Saari Leo Kaarinan Urheilijat
 
NYYL   6   Naiset yksinsoutu yleinen  
  50 11:10:00 Yrjölä Ulla Muuramen Urheilijat
51 11:11:00 Kangas Eija Vihtavuoren Pamaus
52 11:12:00 Vakkari Heini Kouvolan Soutajat
53 11:13:00 Vehkala Paula Takon Soutajat
54 11:14:00 Karjaluoto Suvi Oulun Kilpa-Veljet
55 11:15:00 Von Bagh Venla Kouvolan Soutajat
56 11:16:00 Räihä Heidi Nesteen Soutajat
 
NY40   7   Naiset yksinsoutu 40 v  
  57 11:21:00 Raivio Tanja Sulkavan Urheilijat -41
58 11:22:00 Joensuu Kirsi Evijärven Urheilijat
59 11:23:00 Soini Leena Keravan Urheiijat
60 11:24:00 Rinta-Piirto Mari Takon Soutajat
61 11:25:00 Hotakainen Minna Joutsenon Kullervo
 
NY50   8   Naiset yksinsoutu 50 v  
  62 11:30:00 Mainiemi Leila Sulkavan Urheilijat -41
63 11:31:00 Von Bagh Riitta Kouvolan Soutajat
64 11:32:00 Hiljanen Kirsi Muuramen Urheilijat
65 11:33:00 Lamberg Marketta Takon Soutajat
67 11:34:00 Perkka Leila Kouvolan Soutajat
68 11:35:00 Hyttinen Anita Leppävirran Urheilijat
 
MVYL   11   Miehet vuorosoutu yleinen  
  69 12:00:00 Peippo Janne/Hinkkanen Juha Parikkalan Urheilijat
40 12:01:00 Turtinen Pauli/Ponnikas Jouni Oulun Kilpa-Veljet
 
MV40   12  Miehet vuorosoutu 40 v  
  41 12:06:00 Rusko Sami/Sojakka Markku Muuramen Urheilijat
42 12:07:00 Tilaeus Arto/Tolvanen Jari Sulkavan Urheilijat -41
43 12:08:00 Hevonoja Jani/Vainio Vesa Viialan Viri
44 12:09:00 Laukka Jaakko/Tiainen Juho Sulkavan Urheilijat -41
 
MV50   13  Miehet vuorosoutu 50 v  
  45 12:14:00 Auvinen Juhani/Mikkonen Timo Sulkavan Urheilijat -41
 
MV60   14   Miehet vuorosoutu 60 v  
  46 12:19:00 Nisula Leino/Väisänen Aimo Virtain Urheilijat
47 12:20:00 Holtinkoski Risto/Salonen Keijo Oulun Kilpa-Veljet
48 12:21:00 Pasanen Hannu/Ruuskanen Paavo Sulkavan Urheilijat -41
 
MV70   15   Miehet vuorosoutu 70 v  
  49 12:26:00 Ruuska Toivo/Tuomikoski Tauno Lohjan Seudun Soutajat
 
NVYL   17   Naiset vuorosoutu yleinen  
  50 12:31:00 Valtonen Jaana/Savolainen Sanna Virranviemät Leppävirta
 
MPYL   23   Miesten parisoutu yleinen 3
  51 12:36:00 Simonen Kauko/Toropainen Asko Sulkavan Urheilijat -41
52 12:37:00 Sironen Aimo/Järvinen Jyrki Evijärven Urheilijat
53 12:38:00 Söderlund Jani/Kiviniemi Jyrki Nesteen Soutajat
54 12:39:00 Nummela Tomi/Vanamo niko Keravan Urheilijat
 
MP40   24   Miesten parisoutu 40 v  
  55 12:44:00 Rellman Seppo/Soini Pentti Keravan Urheilijat
56 12:45:00 Mehtonen Ari/Herranen Pasi Savonlinnan Soutu
57 12:46:00 Kakkonen Jouni/Parkkinen Reijo Mikkelin Soutajat
58 12:47:00 Kaikkonen Jukka/Niskanen Pasi Kivennavan Soutajat
 
MP50   25   Miesten parisoutu 50 v  
  59 12:52:00 Jokela Pentti/Jokinen Jari Takon Soutajat
60 12:53:00 Laukkanen Seppo/Pöyhönen Antti Kivennavan Soutajat
61 12:54:00 Mäennenä Pentti/Ovaska Pertti Takon Soutajat
62 12:55:00 Närhi Jorma/Sorsa Jari Kouvolan Soutajat
63 12:56:00 Hautala Mauri/Ala-Lahti Harri Evijärven Urheilijat
64 12:57:00 Vaali Tero/Vaali Jouko Virtain Urheilijat
65 12:58:00 Kolehmainen Markku/Hyvönen Ismo Mikkelin Soutajat
66 12:59:00 Kankkunen Ari/Muhonen Arto Sulkavan Urheilijat-41
 
MP60   26    Miesten parisoutu 60 v  
  67 13:05:00 Pöllänen Erkki/Kosonen Keijo Parikkalan Urheilijat
68 13:06:00 Siitonen Erkki/Laaksonen Seppo Virtain  Urheilijat
69 13:07:00 Etelämäki Matti/Hyyppä Esko Lappajärven Veikot
70 13:08:00 Lehtinen Kai/Salo Matti Keravan Urheilijat
71 13:09:00 Vesterinen Kyösti/Putkinen Seppo Koston Soutajat
 
NPYL   28   Naisten parisoutu yleinen  
  72 13:15:00 Hautasaari Anu/Hänninen Kaija Evijärven Urheilijat
73 13:16:00 Leppä Krista/Niilo-Rämä Laila Kouvolan Soutajat
74 13:17:00 Pakkala Suvi/Ekroos Kirsi Kouvolan Soutajat
 
NP40   29   Naisten parisoutu 40 v  
  75 13:22:00 Urbano Carla/Hopponen Tarja Keravan Urheilijat
 
NP50   30   Naisten parisoutu 50 v  
  76 13:27:00 Konttinen Kirsi/Hakala Anita Koston Soutajat
 
MY23   33   Miesten yksinsoutu alle 23 v (5 km)  
  77 13:32:00 Antuk Johannes Keravan Urheilijat
78 13:33:00 Mikkonen Tomi Sulkavan Urheilijat 41
79 13:34:00 Karttunen Mikko Keravan Urheilijat
80 13:35:00 Haapaniemi Antti Kouvolan Soutajat
 
NY23   34  Naisten yksinsoutu alle 23 v  
  81 13:40:00 Lamberg Sanni Takon Soutajat
82 13:41:00 Kitunen Sara Kouvolan Soutajat
83 13:42:00 Potkonen Anniina Takon Soutajat
 
MP23   37   Miesten parisoutu alle 23 v (5 km)  
  84 13:47:00 Kääriäinen Heikki/Seppälä Oula Mikkelin Soutajat
 
NP23   38   Naisten parisoutu alle 23 v  
  85 13:52:00 Niemi Iida/Kitunen Elisa Kouvolan Soutajat
 
SVYL   39   Sekaparit vuorosoutu yleinen 4
  86 14:20:00 Karjaluoto Suvi/Karjaluoto Heikki Oulun Kilpa-Veljet
87 14:21:00 Konttinen Riikka/Torniainen Kimmo Mikkelin Soutajat
88 14:22:00 Yrjölä Ulla/Järvinen Jukka Muuramen Urheilijat
 
SV40   40   Sekaparit vuorosoutu 40 v  
  89 14:27:00 Saastamoinen  Tuija/Saastamoinen Harri Hämeenlinnan Latu
90 14:28:00 Kilpeläinen Tuija/Rusko Sami Muuramen Urheilijat
 
SV50   41   Sekaparit vuorosoutu 50 v  
  91 14:33:00 Kilpeläinen Johanna/Kilpeläinen Esa Kouvolan Soutajat
92 14:34:00 Hiljanen Kirsi/Sojakka Markku Muuramen Urheilijat
 
SPYL   44   Sekaparit parisoutu yleinen  
  93 14:39:00 Hautasaari Anu/Järvinen Jyrki Evijärven Urheilijat
94 14:40:00 Lumiaho Marita/Salonen Paavo Takon Soutajat
95 14:41:00 Teho Katri/Teho Valle Sulkavan Urheilijat -41
96 14:42:00 Kurimo Sari/Oksa Jussi Takon Soutajat
97 14:43:00 Lamberg Marketta/Kivimäki Perttu Takon Soutajat
98 14:44:00 Takala Anu/Sistonen Mika Kouvolan Soutajat
99 14:45:00 Rinta-Piirto Mari/Mäkelä Pekka Takon Soutajat
 
SP40   45   Sekaparit parisoutu 40 v  
  100 14:50:00 Laaksonen Marika/Turkia Kim Joutele
101 14:51:00 Hänninen Kaija/Sironen Aimo Evijärven Urheiljat
102 14:52:00 Kakkonen Jouni/Väisänen Tarja Mikkelin Soutajat
103 14:53:00 Rasku Anne/Ylönen Mikko Keravan Urheilijat
 
SP50   46   Sekaparit parisoutu 50 v  
  104 14:58:00 Konttinen Riitta/Konttinen Tuomo Virranviemät Leppävirta
105 14:59:00 Hietarinta Jaana/Nytorp Seppo Takon Soutajat
106 15:00:00 Kolehmainen Vuokko/Manninen Ilkka Mikkelin Soutajat
107 15:01:00 Mörö Johanna/Mörö Kimmo Takon Soutajat
108 15:02:00 Hautala Mervi/Ala-Lahti Harri Evijärven Urheilijat
 
SP60   47   Sekaparit parisoutu 60 v  
  109 15:07:00 Havanka Seija/Havanka Pentti Virtain Urheilijat
 
SP23   50   Sekaparit parisoutu alle 23 v (5 km)  
  110 15:12:00 Storman Miko/Koskela Ada Keravan Urheilijat
111 15:13:00 Rosenblad Kristian/Lindström Julia Keravan Urheilijat
112 15:14:00 Sipola Ville/Ruohonen Heidi Keravan Urheilijat
113 15:15:00 Fagerholm Wille/Uusitalo Henna Keravan Urheilijat